Prehľad správ

Najnovšie články

Atletický štadión sa dostal do polčasu

Atletický štadión pri Spojenej škole v Martine sa v týchto dňoch dostáva do polčasu výstavby. Osadenie základného kameňa za účasti predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej a primátora Martina Jána Danka sa uskutočnilo 4. decembra 2019. Odvtedy sa udiali veci nevídané. Pôvodný trávnatý štadión bol zrušený. Na jeho mieste vznikla pol metra hlboká jama, do ktorej boli osadené odvodňovacie armatúry a rúrky na umelé zavlažovanie. 

Atletický ovál dostal makadamový a pieskový podklad, podobne i sektory na skokanské a vrhačské disciplíny. Pre úspešnú realizáciu prvej etapy výstavby štadióna, v ktorej sa vybuduje 400 m tartanová osemdráha, sektory pre skoky, hody a vrhy spĺňajúce kritériá IAAF, dočasne prístupová komunikácia a oplotenie s osvetlením, vyčlenil Žilinský samosprávny kraj a mesto Martin zo svojich rozpočtov zhodne po 400 tisíc €. Sumou 400 tisíc € prispeje aj Slovenský atletický zväz. 

Celková cena prvej etapy predstavuje sumu 2, 246 mil. €.  Štadión začne plniť svoj účel v októbri tohoto roku. Atletika v Turci má takmer 100-ročnú tradíciu a v slovenskom športe jej patrí popredné miesto. Vychovala mnoho úspešných reprezentantov a olympionikov. Dnes už trénuje deti aj bývalá úspešná bežkyňa a olympionička Lucia Klocová a reprezentačný tréner Pavel Slouka. Úspešnosť turčianskej atletiky len potvrdzujú súčasné martinské hviezdy, napr. 

Gabriela Gajanová, ktorá úspešne reprezentovala Slovensko na nedávnom prestížnom súboji USA – Európa, keď na osemstovke skončila na slušnom 4. mieste a pre svoj tím získala päť bodov. Bronzový medailista z vlaňajších ME do 18 rokov v behu na 1500 m Andrej Paulíny vytvoril na vlaňajšom Memoriáli Jozefa Sečkářa v Brne slovenský juniorský rekord v behu na 1000 m časom 2:24,83, čím o 37 stotín sekundy zlepšil dovtedajší slovenský rekord legendárneho Jozefa Plachého z 1. mája 1968 zo Starej Boleslavi.

Zdroj: Archív MR

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články