Prehľad správ

Najnovšie články

Sláva značky Gucci

Hovorí sa za všetkým treba hľadať ženu, v tomto prípade stál na začiatku muž. Najznámejšia značka na ktorú si mnohí spomenú je Gucci. V súčastnosti si ju mnohí nemôžu dovoliť, ale niektorí ľudia ju považujú za značku, ktorej kúsky musia mať v šatníku.

Guccio Gucci
( 1881- 1953) (taliansky podnikateľ a módny návrhár)

Bol to mladý Talian, ktorý odišiel do Paríža a neskôr do Londýna, kde sa zamestnal ako pracovník v luxusnom hoteli. Bol ohromený noblesou a predovšetkým honosnou batožinou, ktorú so sebou nosili bohatí hoteloví hostia. Zmocnila sa ho myšlienka vlastného podniku s podobnými produktmi. založil v roku 1921 vlastný obchod s výrobkami z kože v klasickom štýle. V období druhej svetovej vojny sa pre nedostatok kože začali v tomto módnom dome vyrábať kabelky s bambusovou rukoväťou, ktoré ostali v ponuke zákazníkom až do súčasnosti. 

Zdroj: sk.wikipedia.org

Hoci Gucci začínal v Taliansku, jeho štýl bol skôr inšpirovaný ľuďmi žijúcimi v Anglicku . Do roku 1953 riadil túto značku Guccio Gucci sám. Po jeho smrti túto značku propagovali jeho synovia pre mnoho celebrít. Logo Gucci nebolo navrhnuté priamo samotným Guccim. Bolo vytvorené na jeho počesť po jeho smrti v roku 1960 .

Prekliatie rodiny
Keby mladý Guccio Gucci vedel, aké prekliatie bude v budúcnosti niesť jeho meno, možno by si svoj obchodný zámer rozmyslel. Keď sa v osemdesiatych rokoch stal podnik Gucci akciovou spoločnosťou, prebral zakladateľov vnuk Maurizio päťdesiatpercentný podiel a vedenie firmy.

Zákernými ťahmi a čachrami vyštval z biznisu všetkých príbuzných, čím si znepriatelil veľa ľudí. V roku 1989 sa po mnohých súdnych procesoch medzi členmi rodiny Maurizio rozhodol predať druhú polovicu podniku investičnej spoločnosti z arabského Bahrajnu. Medzitým angažoval amerického dizajnéra Toma Forda, ktorý mal vlastnú predstavu o novej kolekcii. Modely v štýle osudovej ženy šli na dračku, sláva bola späť! Skôr ako stihol nešťastník prehajdákať celý majetok, prinútili ho arabskí investori predať aj druhú polovicu.

Vyšachovali ho z podnikania presne tak, ako kedysi on svoju rodinu. O dva roky neskôr ho pred jeho kanceláriou zastrelil nájomný vrah. V obrovskom súdnom procese obvinili z vraždy Gucciho exmanželku Patriziu Reggianiovú. Tá síce zatĺkala, no všetci vedeli, ako veľmi sa chcela bývalého muža zbaviť. Bála sa totiž, že sa ožení s niektorou zo svojich mileniek a jej dcéram neostane vôbec nič. Poprosila teda svoju blízku priateľku, veštkyňu Pinu Auriemiovú, aby zohnala vraha.

gucci.com

Zdroj: footwearnews.com

Komu dnes patrí značka?

Slávna značka rodine už dávno nepatrí. Nadpolovičný podiel v nej dnes vlastní francúzsky boháč Henri Pinault, manžel herečky Salmy Hayekovej. Šéfdizajnérka módneho domu Frida Gianniniová nahradila štýl Toma Forda. Sláva stále rastie Značka Gucci dosiahla celosvetovo ohromujúci úspech a stala sa jednou z najžiadanejších.

Typickým suvenírom z dovolenky v Taliansku sa stala kabelka od Gucciho. Sláva značky Gucci neustále rastie a stáva sa symbolom vysokého spoločenského postavenia a doslova synonymom kvality a luxusu. Svoju bohatú históriu prepletá s prítomnosťou a neustále si získava nových nadšencov.


Zdroj: www.thing-sweet.cz

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články