Prehľad správ

Najnovšie články

AKO SCHUDNÚŤ DO PLAVIEK!

Pomaly sa blíži obdobie dovoleniek a slnenia na pláži či pri bazéne, preto je prirodzené, že sa stále častejšie pýtame: „Ako mám do leta skutočne schudnúť?” Nevieme vám zaručiť, že už toto leto budete z pláže posielať fotky svojej ultraštíhlej postavy. Keď ste v zime leňošili, neodopreli ste si koláčik od susedky a lepšie vám bolo sedieť pred televízorom ako ísť na svižnú prechádzku, nečakajte zázraky na počkanie. Keď vám však nechýba odhodlanie urobiť niečo so svojou postavou, povedzte si – idem na to!

Je to u každého individuálne, ale platí, že vekom sa spomaľuje. Môže za to úbytok svalovej hmoty, ktorý je aj prirodzený. Spomaľuje ho náš sedavý život, dlhodobé hladovky, snahy opakovane schudnúť, nedostatočný pitný režim či spánok a uprednostňovanie nízkotučných potravín. Úplne najhoršie sú jednostranné diéty! To už hádam nerobíte. Zrýchliť ho môžete aktívnym pohybom, pravidelnou stravou s dôrazom na plnohodnotné bielkoviny, ktoré pomôžu vybudovať svalovú hmotu, ktorú spaľuje za vás tuk.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj: pixabay.com

Hovorí sa že všetko je v hlave, je to tak. Keď veríte, že schudnete, schudnete oveľa viac ako tí, ktorí „akože„ chudnú, ale veľké šance tomu nedávajú. Keď budete cvičiť alebo si pripravovať zdravé jedlo, pripomínajte si, prečo to vlastne robíte a čo tým sledujete. Naozaj to pomáha! Nestačí len makať vo fitnescentre a jesť najzdravšie potraviny. Ukazuje sa, že na to, aby ste naozaj schudli, potrebujete kvalitný spánok.
Minimálne 7-hodinový je to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoju kondíciu a tréning.

Vynechajte zo stravy pečivo, sladkosti a ostatné zbytočné kalórie. Pečivo môžete nahradiť knackebrotom, sladkosti môžete nahradiť ovocím Pokiaľ budete aj naozaj cvičiť, tak zvýšte príjem bielkovín. Bielkoviny v kombinácii s cvičením Vám zrýchlia metabolizmus, resp. spaľovanie tukov, čo Vám v konečnom dôsledku pomôže schudnúť. Výborným zdrojom bielkovín je mozzarella light, strukoviny, nízkotučné mliečne výrobky a chudé mäso. Ak si vyberiete vhodné cvičenie na chudnutie, tak cvičte aspoň 4 krát v týždni po 60 minút. Nezabúdajte, že najlepšie cviky na chudnutie sú kondičné. Ak chcete schudnúť do plaviek, naštartujte aspoň čiastkovú detoxikáciu Vášho tela. Vypite denne aspoň 2 litre čistej vody, ak v daný deň aj cvičíte, tak kľudne vypite aj tri litre. Jedzte denne aspoň 25 gramov vlákniny – ovocie, zelenina, cereálie neochutené (ovsené vločky),…. Tým, že sa Vaše telo prečistí, napomôže to aj chudnutiu a ľahšie sa Vám podarí schudnúť. Samozrejme, že buďte vytrvalý – ako chcete schudnúť do plaviek, resp. do leta, musíte ísť tvrdo za svojím cieľom. Aj keď si môžete povedať, že vydržať chudnutie dva mesiace je ťažké, tak na to Vám odpoviem, že dva mesiace uplynú ako voda a ani sa nenazdáte a podarí sa Vám schudnúť. 

A navyše ak zvládnete toto chudnutie, tak bonusom pre Vás bude aj omnoho väčšie sebavedomie. Takže nečakajte, že sa stane zázrak a začnite chudnúť ešte dnes.

unsplash.com

Zdroj: thinkstockphotos.com

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články