Prehľad správ

Najnovšie články

KEĎ SA CHYSTÁME NA DOVOLENKU

Rozhodnúť sa, kam sa vybrať na dovolenku, nie je nič jednoduché. Aby ste strávili
príjemné chvíle, musíte myslieť na potreby celej rodiny. Dovolenku potrebuje každý.
Minimálne by mala trvať dva týždne a počas nej by sme si mali aktívne aj pasívne
oddýchnuť, načerpať nové fyzické aj psychické sily či zabaviť sa
 .

Najobľúbenejším typom dovolenky je nepochybne dovolenka pri mori. Turistov z neprímorských (najmä Európskych) krajín zvyčajne láka slaná voda, čistota pláži, svieži vzduch či vysoké teploty, ktoré sú akoby stvorené na nič nerobenie. Miesto, kde strávite dlhšie obdobie voľna, vám musí vyhovovať predovšetkým svojou povahou. Preto si s finančnou stránkou nemusíte robiť veľké starosti. Odhliadnuc od vašich možností, ak si splníte povahovú stránku dovolenky, budete oddýchnutí a spokojní. A to je hlavný cieľ.

Čo si zbaliť na dovolenku

Každá krajina na svete má obchody. Všade sa dajú kúpiť ponožky, šampóny alebo tričká. Takže ak ste niečo zabudli zbytočne nepanikárte. Obchody padnú vhod aj tým, čo cestujú naľahko. Všetko nepotrebné nechajte doma.

Zdroj: pixabay.com

Jedná sa hlavne o drahé prístroje, bez ktorých vašu cestu zvládnete. Nech ste v ktoromkoľvek kúte sveta kradne sa tam a vás to môže prísť poriadne draho. Na cestu vám postačia tri tričká a tri spodné diely. Ich kombinovaním vám vznikne 9 zaujímavých odevov, ktoré budú vždy iné a predsa zaberú len málo priestoru. Oplatí sa to. Nestačí si len vybrať destináciu, zbaliť kufre a odcestovať. Nemali by sme zabúdať na cestovné poistenie, kreditnú kartu aj hotovosť. Nie vždy narazíte na bankomat, malú hotovosť majte vždy pri sebe. Cestujte aj s fotokópiami cestovných dokladov, jednu fotokópiu nechajte doma. Vezmite si polku oblečenia, čo ste si prichystali, a dvakrát viac peňazí, ako ste očakávali. Na túto radu si neskôr spomeniete. Taktiež Nesmieme zabudnúť na základnú lekárničku, ktorá by mala obsahovať jednak lieky, ktoré pravidelne užívame, ale tiež lieky od bolesti, proti hnačke a nevoľnosti. Predsa si idete užiť ničím nerušenú dovolenku, tak nedovoľte aby Vám to niečo pokazilo 🙂

Bezpečnosť na prvom mieste

V dnešnej dobe sa, žiaľ, nedá povedať, ktorá krajina by bola úplne bezpečná. Dôvodom je hlavne terorizmus, ktorý sa nedá s určitosťou predvídať. Krajiny, ktoré sú považované za bezpečné a miera rizika je v nich aktuálne najnižšia sú : Bulharsko, Chorvátsko, Taliansko, Malta, Španielsko, Grécko… Tieto krajiny sú si vedomé zvýšeného záujmu o ich krajinu a tomu prispôsobili kvalitu služieb. Postupne sa však zvyšuje aj suma za tieto dovolenky. Ak nechcete len sedieť v rezorte a máte radi dlhé prechádzky po meste, dajte radšej prednosť práve týmto krajinám. Z vlastnej skúsenosti viem, že sa ľudia cítia bezpečnejšie v Európskych krajinách. Preto ich teraz nájdeme za vyššiu cenu. Nedajú sa síce porovnávať s luxusom v Afrických krajinách, ale za to tam máte viac možností spoznávať pamiatky a krásu okolitých miest.

unsplash.com

Zdroj: pixabay.com

Ceny leteniek

Podľa viacerých vyhľadávačov leteniek je najlacnejší deň pre vycestovanie utorok. Najlepší deň pre návrat by mal byť pondelok. Naopak, priplatíš si, ak budeš chcieť letieť cez víkend. 

Najlacnejšie letenky nájdete vždy priamo na stránkach leteckých spoločností. Ďalšie stránky, na ktorých môžete nakúpiť letenky, fungujú na báze provízie, ktorú získavajú od leteckých spoločností za predaj ich leteniek. Je teda logické, že na týchto stránkach budú letenky vždy o niečo drahšie. Najvyhľadávanejšie stránky či už pre lacnejšie ubytovanie alebo lacnejšie letenky sú napr. booking, trivago, airbnb, pelikan, esky, atď…. Nízkonákladové letecké spoločnosti majú v zásade výrazne nižšie ceny ako bežné letecké spoločnosti. Ale má to aj svoj háčik. Nižšia cena ide ruka v ruke s určitými nevýhodami, napríklad: skryté poplatky, nepríjemný harmonogram, obmedzenia batožiny, ďaleko od centra. Preto si treba dobre uvážiť či je výška ušetrených peňazí adekvátna vo vzťahu k strate času, a teda aj zážitkov. Väčšinu leteniek je dobre kupovať priamo cez aerolinku. sú totiž lacnejšie ako cez vyhľadávače a porovnávače leteniek. Spočiatku sa síce môže zdať, že cez niektoré vyhľadávače leteniek je cena lacnejšia ale väčšinou si ešte musíte k danej letenke doplatiť batožinu. A práve na tomto na vás zarábajú. Ak už si teda chcete kúpiť letenku cez sprostredkovateľa, pretože niekedy je to naozaj výhodnejšie, tak kupujte najmä cez overené weby s dobrými recenziami ako je napríklad pelikan.sk. Stačí keď budete hľadať destináciu kde by ste chceli ísť a sami budete prekvapený ako rýchlo a ľahko sa dá cestovať 🙂

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články