Prehľad správ

Najnovšie články

MOJE OBĽÚBENÉ KNÍHKUPECTVO ​

Každý knihomoľ má na to svoje obľúbené už vycvičený nos. Ako jedna z mnohých, aj ja mám svoje obľúbené kníhkupectvá. V nich viem vždy čo hľadať, často aj kde sa dané vydanie nachádza. Keďže som knihomoľom do špiku kostí, neviem žiadnemu kníhkupectvu odolať. Musím doň nazrieť, aj keby neviem čo bolo.

Keď som takto šla okolo novoobjaveného kníhkupectva, podľa zvyku som vstúpila aj doň. Neodradená dlhou chodbou ani inými obchodmi, postupovala som až na koniec pasáže, kde na mňa čakal nevídaný poklad. 

Image0009-min

Miestnosť plná kníh od steny po stenu, žlté papieriky s cenovkami, preškrtnuté ceny a červeným písmom prepísané zľavy… Oči mi zažiarili. Po mojej pravici ma ihneď vítali bestsellery a osobné odporúčania majiteľa. Postupovala som ďalej, všímajúc si rozmanitosť ponuky: poézia a diáre pri pokladni, najvýhodnejšie zľavnené knihy, kalendáre a sprievodcovia o krok ďalej, naľavo literatúra faktu. 

O kúsok ďalej na stene knihy pre mladých a knihy v anglickom i maďarskom jazyku. Na ďalšej polici sú encyklopédie a knihy krížoviek, osemsmeroviek a iných voľnočasoviek. V zadnej časti nájdem knihy pre najmenších – leporelá, obrázkové knihy a detské encyklopédie plné farieb a hravých faktov. Moju púť uzatvorí ponuka beletrie – svetovej aj domácej – vedľa ktorej sa nachádza klasika.

Moje knihomoľstvo má aj svoju negatívnu stránku. Ak do nejakého kníhkupectva vstúpim a nadýchnem sa vône kníh, musím si aspoň jednu zakúpiť. To už znáša ťažšie nielen moje bankové konto, ale aj úložné priestory doma. Toto kníhkupectvo nám oddaným knihomoľom ale ide v ústrety: ceny kníh sú najnižšie v celom meste. Pohybujú sa na internetovej úrovni s výhodou toho, že si vyhľadávané knihy môžete v rukách skontrolovať a predísť nešťastným náhodám počas dovozu po nákupe cez internet.

Po prvej návšteve mi to nedalo a trocha som o tomto neobyčajnom kníhkupectve hľadala informácie na internete. Dozvedela som sa, že pod názvom KNIHY PRE KAŽDÉHO je na Slovensku až 14 kníhkupectiev a predaju kníh sa venujú už 25 rokov. Dokonca majú aj eshop www.knihyprekazdeho.sk.

Kníhkupectvo KNIHY PRE KAŽDÉHO v srdci Martinského rínku ma milo prekvapilo a teším sa, že som ho objavila. Jeho názov je naozaj výstižný, každý si v ňom nájde niečo pre seba, či svojich blízkych. Má nielen sortiment internetu, ale aj jeho ceny s výhodou fyzického kontaktu kupujúceho knihomoľa a vyberaných kníh. Vďaka týmto vlastnostiam sa toto kníhkupectvo stalo mojou častou zastávkou plnou pokladov. 

Image0012-min

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články