Prehľad správ

Najnovšie články

Opustený ostrov

 

Rada sedím sama na balkóne v noci. Je to upokojujúce, dá sa tu premýšľať a dýchať vzduch… aj čerstvý. Aj víno tu vždy chutí nejak inak, lepšie. Raz som započula zaujímavú komunikáciu medzi  dvomi mladými babami a hneď som si uvedomila dve veci:

1) vo svojom stále mladom veku (veď mám stále iba 20+) sa už správam ako stará Kelišová

2) ak ja počujem, o čom sa bavia baby na lavičke dolu, počujú aj moji susedia mňa, keď na
balkóne telefonujem so svojimi dvomi sudičkami… a to si povedzme otvorene, tieto telefonáty
by nezvládol ani sebeviac odolný psychiater. Sľubujem, že pre dobré susedské vzťahy a úpravu
môjho renomé budem odteraz na balkóne telefonovať iba s … už nebudem telefonovať!

Ale vrátim sa späť k tým dvom dievčatám. Rozprávali sa o tom, ktoré 3 veci by si zo sebou zobrali na opustený ostrov. Bleskurýchle som si zapálila ďalšiu a počúvala. Po dlhšej diskusii sa zhodli na 3 veciach: telefón, makeup a frajer. Ako hovorím si, telefón a makeup? To vážne? Už len tá predstava ako bojujem s prirodzenými predátormi, prípadne utekám pred nejakou opicou, čo sa ma snaží zožrať, ale ja sa pred tým stihnem namaľovať a urobím si pri behu o život ešte zo štyri selfíčka?…signál?…”tak určiteee”…. A frajer? hmmm…. prečo?…. prečo!… AKO PREČO?!?!?!

Pošetilosť mladých… každá mentálne príčetná žena presne vie, čo by si so sebou zobrala:

Tak v prvom rade určíte nie žiadne pero, papier a fľašu. Nikdy nikomu nepíšem prvá. Zobrala by
som si kávu. Veľa kávy. Aj keď sama, opustená niekde v džungli, vydaná na pospas osudu by som
nepopíjala espresso ale skôr depresso, no pri mojej spotrebe kávy sa divím, že ešte nemám zápis v Guinnessovej knihe rekordov. Bez prvej rannej kávy nie som človek. Nikto na mňa nemôže hovoriť, vôbec nefungujem a skutočne už obyčajný pohľad na mňa vonkoncom nie je príjemný. Ďalšia vec, ktorú by som si so sebou zobrala je odstraňovač žltých tónov z vlasov. Všetky vieme, že aj po najhoršom možnom prežitom dni plnom psychických katastrof, nervovom zrútení alebo dokonca pri hormonálnom black oute je KADERNÍK, odpoveď na všetko. A moja najhoršia nočná mora, a vlastne každej blondínky, či už prirodzenej, alebo skoro prirodzenej sú slniečkovo žlté vlasy. Tam už nepomôže nič! A tretia najdôležitejšia vec, ktorá mi nemôže chýbať na opustenom ostrove je víno. Vína nie je nikdy dosť. Milujem ho a nedokážem pochopiť sušené hrozienka. Príde mi to priam bohapusté plytvanie prírodnými zdrojmi, z ktorých mohlo byť víno. Ako šikovná slovenská vínopička, by som do týždňa prišla na to, ktoré bobule na ostrove môžem fermentovať a vyrobiť tak ďalšie a ďalšie
víno sama.

Tak a mám zbalené. Môžem ísť. A čo vy?

 

Vaša Mici

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články