Prehľad správ

Najnovšie články

V Košťanoch si budú voliť starostu

V sobotu 19. marca 2022 si v Košťanoch nad Turcom obyvatelia zvolia na zvyšok volebného obdobia nového starostu. Doplňovacie voľby na neobsadenú funkciu vypísal predseda Národnej rady SR Boris Kollár, ktorému prislúcha táto právomoc, po tom, čo medzi ľuďmi obľúbený starosta Marián Buganič, ktorý bol starostom obce od roku 2014, vo veku 55 rokov 29. októbra 2021 zomrel.

Obec v zastúpení Mgr. Ivetou Junasovou, zástupcom starostu obce, v súlade so zákonom o podmienkach výkonu volebného práva vytvorila 1 volebný okrsok  a zriadila volebnú miestnosť v Kultúrnom dome.

Starostom, ale aj poslancom Obecného zastupiteľstva môže byť podľa zákona iba občan, ktorý splní  podmienku, že má v obci registrovaný trvalý pobyt. Obec má v súčasnosti 1366 obyvateľov. Kandidatúru oficiálne podalo päť záujemcov. Uvádzame ich podľa poradového čísla, ako sú uvedení na oficiálnom Zozname zaregistrovaných kandidátov:

1/ Ing. Ľubomír Hlinka, 65 rokov, dôchodca, kandidát bez politickej príslušnosti

2/ Mgr. Jana Ivanová, 41 rokov, asistentka riaditeľa spoločnosti, kandidátka bez politickej príslušnosti

3/ Roman Michalko, 48 rokov, technik, kandidát bez politickej príslušnosti

4/ Ing. Ján Mlynár, 56 rokov, podnikateľ, Sloboda a solidarita (SaS), Sme rodina, Dobrá voľba

5/ Blanka Rusnáková, 53 rokov, poštová doručovateľka, kandidátka bez politickej príslušnosti

Dvaja kandidáti na funkciu starostu, Roman Michalko a Blanka Rusnáková, pôsobia v aktuálnom volebnom období ako poslanci Obecného zastupiteľstva. V prípade zvolenia niektorého z tejto dvojice, budú sa musieť vzdať mandátu poslanca a na ich poslanecké miesto nastúpi náhradník. Keďže ide o doplňovacie voľby na neobsadenú funkciu starostu, zvolený kandidát bude v úrade len pol roka do riadnych volieb, ktoré by sa mali uskutočniť na prelome októbra a novembra tohto roku. Obyvatelia tak dostávajú možnosť vyskúšať si nového starostu, ako sa vo funkcii osvedčí.

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články