Prehľad správ

Najnovšie články

Vplyv módy na ľudí

Všetci dobre vieme, že v dnešnej dobe je veľmi dôležité ísť s módou a sledovať najnovšie trendy zo sveta módy, aby sme vedeli čo je práve IN a čo teraz letí. v súčasnosti sa však na trhu objavujú nové módne výstrelky čoraz častejšie a preto nie je vôbec jednoduché držať krok so všetkými trendy hitmi. To ale neznamená, že ak denne netráviš hodiny nad módnymi magazínmi a webovými stránkami, si takpovediac out!

Každá jedna osoba na tejto zemi totižto môže byť trendy a to aj v prípade, že práve nie je oháknutá ani v jednej zo súčasných štýlových kúskov. Ako prvé je však dôležité dobre poznať, aký štýl oblečenia Vám pristane. 

Môžete byť obľúbencom a zástancom elegantných odevov, no pokiaľ na to nemáte vhodný typ postavy a takéto oblečenie Vám doslova nepristane, určite by ste na ňom nemali stavať základy svojho šatníka. Možno ste už veľakrát sledovali svojho kamaráta, ktorý bol super štýlovo nahodený a od hlavy po päty sa jeho oblečenie nieslo v športovom svetle.

Áno, aj v takomto prípade je potrebné pozrieť sa na skutočnosť či zase naopak, nevyzeráte lepšie v elegantných nohaviciach a trendy svetríku či tričku s výstrihom ,,V“. Veľakrát sa pozrieme na osobu, ktorá prechádza okolo nás čudným okom. A to len kvôli tomu, že možno nezarába milióny a nekupuje si oblečenie podľa poslednej módy. Môžeme posudzovať človeka, ktorý je nám úplne cudzí? I keď sa môže zdať namyslený, opak môže byť pravdou a prvý dojem z oblečenia nie je všetko.

Myslím, že móda má aj negatívny vplyv. Často sú odsudzované detí zo sociálne slabších rodín. Sú aj ľudia, ktorí ani smeti nejdú vyhodiť, keď nie sú dostatočne upravení. Mali by sme sa obliekať vhodne. Samozrejme, že na spoločenskú akciu nepôjdeme v obnosených nohaviciach a vyťahanom tričku a na nákup v spoločenských šatách. Každý by sa mal obliekať patrične k svojej postave, veku či profesii. Spôsob, akým sa obliekame o nás môže napovedať či prezradiť naozaj veľa. O človeku, ktorý je už na pohľad skvele oblečený, si okamžite utvoríme mienku, že sa o svoj zovňajšok stará a zakladá si na štýlových veciach. Naopak pokiaľ na ulici uvidíme okoloidúceho, ktorý nemá doladený ani jeden kúsok svojho odevu, má neupravené vlasy a prvý dojem z neho nie je vskutku príjemný, prejde nám hlavou myšlienka, že ten má všetko ,,na háku“ a netrápi ho, ak sa naňho na ulici obzrie nejedna osoba s nie veľmi prívetivým pohľadom. 

Môžeme teda povedať, že skutočne platí výrok ,,Šaty robia človeka.“. Aj keď veľkou mierou ovplyvňujú názory ľudí.

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články