Prehľad správ

Najnovšie články

Prečo ženy rady nakupujú?

Chlapi sa veľmi často žien pýtajú, prečo vlastne tak veľmi milujú nakupovanie. Niežeby to bolo niečo, čo každú ženu úplne vystihuje, ale povedzme si to úprimne, že v globále to určite baví oveľa viac ženy ako mužov. No aby sme stále nehovorili len o negatívach a o tom, že počas nakupovania míňame naozaj množstvo peňazí. Viete vôbec, prečo tie ženy tak rady nakupujú? Čo ich na tom vlastne baví a prečo sa toho odmietajú vzdať napriek tomu, že už toho pokúpili skutočne veľmi veľa?

Urobia si radosť. Mnohí ľudia to považujú za liek, práve preto, že sa môžu potešiť tým, že si niečo kúpia sami pre seba. Napriek tomu, že občas máme pocit, že to preháňame, na druhej strane je to vždy možnosť, ako sa potešiť. Ako jednoducho obohatiť svoj šatník alebo ktorúkoľvek sféru svojho života, na ktorej vám práve v tejto chvíli záleží. Aj to je dôvod, prečo ľudia tak radi nakupujú.

pexels.com

Liek na depresiu? Možno sa budete čudovať, ale skutočne mnohí ľudia berú nakupovanie ako nejaký liek na depresiu. Keď majú zlý deň, urobia si radosť tým, že si niečo pekné kúpia. 

Možno vám to príde vtipné, ale naozaj to takto reálne funguje, napriek tomu, že je to pre nás nepredstaviteľné. Je to ako forma depresie, keď si jednoducho chcete zlepšiť svoj deň. Máte zlú náladu, tak si predsa niečo kúpite, keď máte tú možnosť, no nie?

Alebo nakupujú za odmenu. Mnohí ľudia si dávajú nakupovanie za odmenu. Robia to štýlom „keď zvládnem toto“ alebo „keď urobím tento projekt do práce“. Jednoducho si takto pohladia ego, pretože kým sa niektorí ľudia odmeňujú pohárom vína alebo cigaretou, druhí si niečo pekné kúpia.

Každá žena sa rada pekne oblieka, strojí, maľuje, stará sa o seba – a hoci si muži myslia, že to robia kvôli nim, najčastejšie tak robia kvôli sebe samej. Majú potom zo seba radosť a sú sebavedomejšie.

A práve pre toto nám nechajte naše nakupovanie, ak nepresahujeme rodinný rozpočet a nemáme diagnostikovaný shopaholizmus, nemáte sa čoho báť :).

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články