Prehľad správ

Najnovšie články

Ľudia čo sa k nám správajú nepekne nám moc nepomáhajú

Hľadaný 20 ročný Viliam Grešo je od 10.2.2021 nezvestný. Viliam pochádza z Martina kde bol naposledy videný 14.2.2021 na Ľadovni. Je vysoký 190cm, svalnatej postavy. Má modré oči, náušnicu v pravom uchu, menšiu briadku. Toto je popis osoby, ktorá je nezvestná už vyše 50 dní. Viac informácii nám poskytla počas rozhovoru sestra nezvestného, Petra.

1. Aký je podľa rodiny pohľad verejnosti na situáciu?
Ľudia si automaticky Viliama spojili s vraždou, takže to vnímajú negatívne a situáciu neberú vážne.

2. Ako reagujú ľudia na pátranie ?
Ľudia o tom spočiatku medzi sebou komunikovali, ale každý si myslí, že sa Viliam skrýva kvôli vražde, s ktorou nemá nič spoločné. Neberú žiadne vedomie na to že Viliam nemusí byť v poriadku.

3. Sú vám ľudia ochotní pomôcť ?
Nájde sa zopár ochotných ľudí, ktorí nám už od začiatku pomáhajú ale vždy prevažuje väčšina, ktorá je neochotná pomôcť priam naopak marí pátranie.

4. Prečo niektorý ľudia ničia opakovane plagáty ? Myslíš si že je to pomsta ?
Ja to absolútne nechápem! Keď sa niekomu stratí blízka osoba, tak takéto veci sú veľmi dôležité. Ľudia si neuvedomujú ako tým ubližujú nielen mne a mojej rodine ale aj Viliamovi. Znižujú tým šancu, že sa o tom dozvie väčšie množstvo ľudí a zároveň šancu, že sa nájde. Všeobecne ma ľudia v tomto sklamali.

5. Ako reagujú ľudia ktorí Viliama poznali ?
Kamaráti sa prvé dni snažili spolu s nami Viliama hľadať. Všetci čo ho osobne poznali vedia, že toto by on sám len tak nespravil. Tak isto vedia, že s tou vraždou nemá nič spoločné. Sem tam sa s nimi snažíme komunikovať a tak isto oni s nami, či je niečo nové a podobne…

6. A ako reagujú ľudia ktorí Viliama nepoznali ?
99% ľudí ho odsudzuje. Nepoznajú ani Viliama ani mňa, ani moju rodinu a napriek tomu o nás šíria nepekné reči, ktoré nám ubližujú.

7. Ako to riešila polícia ?
Prvé dni prebehli pátracie akcie – (dobrovoľný hasiči, policajti, psovodi) – no nič sa nenašlo. Priebežne chodia ľudia z pátracieho tímu na miesta kde by sa mohol nachádzať, no bohužiaľ zatiaľ bez stopy. Teraz s nami komunikuje kriminálna polícia a tak isto s ľuďmi z Viliamovho okolia.

8. Snažili sa dostatočne ?
Môžem povedať že sme prvý týždeň mali zopár nepríjemných skúsenosti, to sme ale ako tak vyriešili a myslím si že robia svoju prácu dobre. Vždy sa dá lepšie, ale všetci sme len ľudia.

9. Si s ich prácou spokojná ?
Policajti si splnili svoje povinnosti ale nezdalo sa nám že by spravili niečo navyše alebo že by tam bola nejaká väčšia snaha.

10. Sú podľa teba udalosti prepojené tak, ako to prezentovali v médiach ?
Viete, Viliam sa s obvinenými chlapcami poznal, tak isto ako ja. To je jedna vec, a tá druha je že Viliamov mobil sa našiel v areáli, kde sa stala spomínaná vražda. Ale ľudia neberú na vedomie, že je tam mesiac časový rozostup, a tak isto to, že keby s tým Viliam niečo ma, tí chlapci by to už dávno povedali. Tých chlapcov pozná veľa ľudí, to teraz môžeme na každého vravieť že s tou vraždou niečo má, či nie?

11. Noviny a spravodajstvá vždy písali o vražde spojenou so zmiznutím, prečo to spájajú s tvojim bratom keď nebol žiadny dôkaz že sa na vražde podieľal ?
Rovnaké miesto, rovnakí kamaráti, ale je tam mesiac časový rozostup. To však nikto nevedel kým sa nezverejnil dátum smutnej udalosti, ktorá sa tam odohrala.

12. Ako sa cítiš kvôli medializácii ?
My sami sme o to požiadali pretože sa nemáme ako inak spojiť s ľuďmi z okolia. Samozrejme veľa krát nejaké veci prekrútia a to sa nám nepáči.

13. Myslíš že keď je to zverejňované, mohlo by to priniesť informácie, ktoré pomôžu nájsť Viliama? Alebo to skôr smeruje k bulvarizácii či možno oddialeniu nájdenia tvojho brata?
Dúfali sme že to pomôže, keď sa to dostane medzi veľa ľudí, ale chytili sa toho aj bulvárne stránky, ktoré to celé poprevracali.

14. Ako ste na tom ako rodina ? Musí to byť nesmierne ťažké.
Nie moc dobre… Už pred Viliamovým zmiznutím sme na tom boli zle, najmä psychicky. A toto k tomu nepridáva. Tak isto ľudia čo sa k nám správajú nepekne nám moc nepomáhajú. Ale nevzdávame sa! Chýba nám člen rodiny a robíme všetko čo sa dá aby sme Viliama našli. Každý deň na neho myslíme a dúfame, že sa nájde živý a zdravý.

15. Aké sú budú tvoje ďalšie kroky ?
Keďže ľudia odlepujú a ničia plagáty, sem tam ich idem polepiť znovu. Urobila som všetko čo bolo v mojich silách, ale je to už vyše mesiaca. Neviem ako a kam sa ďalej pohnúť.

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články