Prehľad správ

Najnovšie články

Čo by ste mali vedieť o ponožkách!

Rozmýšľali ste niekedy o tom, či je vôbec dobré pre Vaše zdravie nosiť ponožky? Nie len každodenné nosenie ale aj spanie v ponožkách prináša viaceré výhody. 

     Pre niekoho vrcholne neromantická predstava, iný si spanie bez ponožiek ani nevie predstaviť. Spanie v ponožkách či bez je dokonca otázkou, ktorou sa zaoberajú vedecké štúdie. Vedci napríklad tvrdia, že spanie v ponožkách môže pomôcť zaspať ľahšie a rýchlejšie z dôvodu lepšej termoregulácie. A ako všetci vieme, zdravý a dostatočný spánok je dôležitým predpokladom dobrého zdravia.

Ponožky však majú aj iné výhody. Napríklad pomáhajú zmierniť príznaky Raynaudovho fenoménu. Ide o poruchu, pri ktorej je porušená funkcia kožných ciev. Prejavuje sa záchvatovitým zbelením, následne môže pokračovať sčervenaním a potom zmodraním prstov. K záchvatom dochádza vplyvom chladu alebo stresu. Je vhodné udržiavať ruky a nohy v teple, preto sú tu ponožky určite nápomocné. Viaceré ženy počas menopauzy pociťujú návaly horka – náhly pocit tepla spojený často s potením či búšením srdca a sčervenaním tváre. V prevencii týchto prejavov tiež ponožky môžu pomôcť znížením teploty telesného jadra počas noci. Súvisí to s predpokladom, že návaly horúčosti sú spôsobené kolísaním hladiny hormónov, ktorá má dopad na telesnú teplotu.

     Tak ešte stále uvažujete o tom, či je nosenie ponožiek zdraviu prospešné? Skúsme dať týmto štúdiám šancu a dokázať, že je to naozaj tak. Ruku na srdce, kto by chodil rád bosí len v teniskách. Viete si predstaviť, že prídete na návštevu a máte sa u nich vyzut? Len tá predstava!

Spotené nohy, nepríjemný zápach, odtlačky na plávajúcej podlahe. Asi si rozmyslíte, či to bol dobrý nápad. Nie sú vhodne len na spanie, ale hlavne na každodenné nosenie. Samozrejme musíte si vybrať kvalitné, také ktoré budete radi nosiť a príjemne sa v nich cítiť.

     Ponúkame Vám bohatý výber vysoko kvalitných ponožiek v rôznych farbách a veľkostiach. Nájdete u nás aj značku Voxx, ktorá spadá pod českú produkciu. Ponožky sú vyrábané tak, aby zabezpečovali anatomické tvarovanie a polstrované zóny zaručujú pohodlie pri nosení. Sú maximálne priedušné, s plochými švami vhodné pre zimné aj letné aktivity.

Naším cieľom je v prvom rade spokojný zákazník. Preto sa snažíme uspokojiť potreby trhu a stále zaraďovať do našej ponuky nový tovar za prijateľné ceny.

Preto neváhajte a v najbližšej dobe sa zastavte v našej predajni Slovák a Slovenka, veríme že budete odchádzať spokojní a s novými ponožkami na nohách.

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články