Prehľad správ

Najnovšie články

“Wishlist” – List prianí

 

Skončil sa Halloween, Deň vďakyvzdania, Pamiatka zosnulých….nazvite si to ako chcete….ale dôležitejšie je, že je to TU…to obdobie, ktoré je tak jedinečné a predsa chaotické. Snažíme sa už v predstihu, aby bolo všetko dokonalé, lesklé, usmievavé no najväčšie spomienky aj tak ostávajú z pohnojených situácii. Nepredvídané okolnosti ako keď kapor pláva vo vani hore bruchom skôr ako sme plánovali, keď sa do vianočného šalátu nasype namiesto soli cukor, keď polovicu rodiny chytí črevná chrípka, keď sa pes dusí cibuľou, ktorú našiel niekde na zemi a za chrbtom Vám horia koláče, no vy neviete, či je dôležitejšie nechať vyhorieť kuchyňu, alebo neskôr vysvetliť deťom, že si môžu vybrať nové zvieratko…hotová Sofiina voľba…  Všetok tento zhon o dokonalú nedokonalosť u mňa začína jedným listom, aj to nie adresovaným mne. List, z ktorého si uvedomujem, že v podstate doma vychovávam sebestrednú, papuľnatú vílu, zabalenú do okúzľujúcého obalu s obrovskými očami, ktorým sa nedá odolať. Po tajnom prečítaní tohtoročného príspevku v podstate ignorujem fakt, že najprv toho chudáka povoláva na návštevu, kde ho zahrnie záujmom a potom z neho nonšalantne vyžmýka aj posledné. A to laxne opomíňam pokus o podplácanie…no v konečnom dôsledku ďakujem. Bože ďakujem:

ďakujem, že minuloročného živého koňa na balkóne vymenila za neživého koňa na overale

ďakujem, že živé veveričky tento rok nie sú v kurze

ďakujem, že si nič nové a chlpaté už nevymyslela, lebo všetko vyrobené a dostupné v obchodoch, už doma máme

hej šéfe, trošičku hodíme reč o tom legu, lebo je to pre rodičov skutočne bolestivá záležitosť

– a posledná vec: okrídlené šaty? husle? stroj na vyšívanie kabeliek?….pripúšťam, trošku neštandardné, ale čo sa týka mladej dámy, nič zas tak moc šokujúce…..ale čo by sme si mali objektívne vysvetliť milý Ježiško je dôvod, PREČO chce moja dcéra KARAVAN? 

Po prečítaní tohtoročného wishlistu ešte môžem dúfať, že aspoň pošta bude štrajkovať. Lebo TO obdobie, je tu. Obdobie, kedy Jurský park je prechádzka ružovou záhradou a pokojný nákup bez utŕžených rán iným nákupným košíkom je definitívne v ri…zatratení.

 

Držím palce, prajem veľa lásky. 

Vaša Mici

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články