Prehľad správ

Najnovšie články

Woo-Doo strašiak, plastová ťava a gumená kačička

 

Čo sa týka môjho botanického vzdelania, neskromne sa priznám, že mám vedomosti na úrovni tak maximálne štvrtáka. Rozpoznám presne päť ihličnatých a jedenásť listnatých stromov. Bodka! Ostané druhy vymysleli ľudia, čo buď nemali čo robiť, alebo len chceli mať napísane svoje meno na obálke hocijakej knihy a nakreslený stromček sa im zdal fajn. A kvietky? Viem, že sú… niekedy farebné, niekedy voňavé, no pri nestráženej chvíli sa premenia na ťahavý, poprepletaný zelený hnus, ktorý požiera všetko, čo mu stojí v ceste. Ale, o to nejde.

Ide o to, že mám problém. Priam bytostný. A jeho meno je “verejná záhradka” pred panelákom, ktorá vlastne až taká verejná nie je. Som všetkými 10-timi za, čo sa týka zveľaďovania vonkajšieho priestranstva, ale od určitého momentu si kladiem otázku: “Koľko je veľa?”

V mojom okolí sa totiž rozmohol “takový nešvar”! Konkrétne jedna hypermotivovaná pani suseda, ktorá disponuje so skutočne absurdnými estetickými črtami, postupne anektuje celú trávnatú plochu pred panelákom a mení ju na mesačnú krajinu, z ktorej vytŕčajú kostrnky akejsi zelenej buriny a DREVENÝ PANÁK. Môj úhlavný nepriateľ. Akože Vážne!

Keď idem do práce, cítim na zátylku ako na mňa hľadí, idem z práce hľadí mi do očí. Prechádzam okolo neho a prisahám, že počujem ako šepká na mňa zaklínadlá. A dnes k nemu pribudli noví kamoši, no nie len takí hocijakí. V dnešnej bio, raw, eko, tutti-frutti dobe, kde sa snažíme triediť a likvidovať všetko od plastových tyčiniek do uší až po latexové nohavičky. V dobe, kedy aj silikón v šampónoch je “fujky” a nežiadúci, moja úžasná suseda k tomu Woo-Doo strašiakovi s nekultúrnym pohľadom, pierkami na hlave z divného vtáka a slamenej sukničky, z pod ktorej (pre dobro okolo idúcich detí) vykúka nejaký ten akože pracovný nástroj pripnutý na jeho páse…. vycapí plastovú ťavu s gumenou kačičkou. Vrchol ukážkovej nevkusnosti. A ja trpím. Každé ráno.

Najhoršie je, že podľa posledných vizuálnych indícii postupuje ďalej. Neprestávam sa báť, no prisahám, ak pri vedľašom vchode, na základe jej vkusu a tématickosti, uvidím spinkať na zemi plyšového jednorožca – zvolávam krízový štáb a volám exorcistu. 

Vaša MICI

Podporte článok zdieľaním

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pocket
Pocket

Článok pokračuje pod reklamou

Prehľad správ

Najnovšie články